sekcja tańca nowoczesnego

„Jedna rzecz, która może zaćmić twoje problemy to taniec!"

James Brown

Nauczanie tańca w przedszkolu polega na zaznajomieniu dziecka z różnymi rodzajami muzyki i obrazowaniu przez nie- poszczególnych części utworów muzycznych- ruchem. Najpierw w  formie zabawy przy muzyce pokazywane są proste taneczne elementy, co ma na celu przygotowanie dziecka pod względem fizycznym i psychicznym do nauki trudniejszych kroków i choreografii. Zajęcia taneczne w wyjątkowy sposób urozmaicają czas spędzony w przedszkolu łącząc funkcję edukacyjną z zabawą. Zajęcia „Sekcji tańca nowoczesnego” maja na celu rozwijać zdolności ruchowe i taneczne dzieci w miłej i radosnej atmosferze. Na zajęciach tych dzieci uczą się i ćwiczą układy taneczne do współczesnych utworów musicalowych i dyskotekowych oraz rozwijają swoją ekspresję ruchową podczas zabaw i ćwiczeń taneczno-ruchowych.

Zajęcia prowadzi pani Natalia Kuropieska . Spotkania sekcji tanecznej odbywają się raz w tygodniu i trwają około 30 minut. Uczęszcza na nie dzieci, szczególnie uzdolnionych tanecznie, z dużym wyczuciem rytmu i gotowością do radosnej (ale także ciężkiej) pracy!